Gift Ideas

Filters

Sort by:

6 products

Sold out
Gift Box 70% Chocolate SpecialGift Box 70% Chocolate Special
Gift Box 70% Chocolate Special Sale priceFrom 15,90 € (66,25 €/kg)
Choc n'Joy Gift box
Choc n'Joy Gift box Sale price3,90 € (16,25 €/kg)
Amanase Bio-Banana Bites | Zero-Waste Jar (200g)Amanase Bio-Banana Bites | Zero-Waste Jar (200g)
Amanase Bio-Banana Bites | Zero-Waste Jar (200g) Sale price14,50 € (72,50 €/kg)
Amanase Organic Mangoes | Zero Waste Jar (200g)Amanase Organic Mangoes | Zero Waste Jar (200g)
Amanase Organic Mangoes | Zero Waste Jar (200g) Sale price14,50 € (72,50 €/kg)
Amanase Organic Macadamia | Zero Waste Glass (200g)Amanase Organic Macadamia | Zero Waste Glass (200g)
Amanase Organic Macadamia | Zero Waste Glass (200g) Sale price14,50 € (72,50 €/kg)
Amanase Gift Box | Thanks, Medaase, Thank you.Amanase Gift Box | Thanks, Medaase, Thank you.
Amanase Gift Box | Thanks, Medaase, Thank you. Sale priceFrom 4,50 € (18,75 €/kg)

Our highlight

Zero Waste, hero Taste

The Zero Waste Edition combines enjoyment with a second purpose. After snacking, simply reuse the high-quality glass jar – for refills, muesli, nuts, or your favorite kitchen staples.

Banana Bites

Banana Bites are particularly fruity treats with a touch of Ghana. Sun-dried organic bananas refined with dark 80% chocolate – an aromatic short trip to sunny climes.

Try it now